Oznamy

O Z N A M Y
Aktualizovali sme informácie pre deviatakov v časti Výchovná poradkyňa (zoznam škôl v okolí, dôležité termíny SŠ).
Jedálny lístok je vždy k dispozícii medzi dokumentami jedálne!!!
Testovanie 5 sa uskutoční 20. 11. 2019.

Návšteva divadelného predstavenia

9.10. sme si aj my mohli oddýchnuť od školy a spolu so siedmakmi a našimi učiteľmi sme navštívili Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre. Príbeh o svätom Benediktovi a Svoradovi nás poučil nielen o minulosti, ale aj o prítomnosti a večnom hľadení do telefónov. Účinkovanie ľudských hercov aj bábok celé predstavenie oživilo a diváci nevedeli odtrhnúť oči od javiska. Príbeh a cesta svätého Svorada a jeho učňa Benedikta je celá o vytrvalosti stať sa svätcami a prekonávaní aj tých najťažších skúšok a prekážok. Na všetko stačí len pevná vôľa. Príjemne strávený čas a skvelý umelecký zážitok v nás bude imponovať dlhší čas a pri hodinách dejepisu nám určite pomôže.
Benjamín Močko VI. roč.

Biela pastelka

Biela pastelka je dobročinná zbierka, ktorá pomáha nevidiacim a slabozrakým. Aj tento rok sa naša škola zapojila. Žiačky deviateho ročníka chodili s pokladničkami po škole i dedine a každý, kto chcel, mohol prispieť ľubovoľnou čiastkou. Či už malou, alebo o niečo väčšou. No i pár centov môže pomôcť týmto ľuďom žiť plnohodnotnejší život. Ako poďakovanie a spomienku, že prispel na dobrú vec, každý dostal malú spinku Biela pastelka. Ďakujeme všetkým ktorí pomohli! 
Elena Kučerová IX.

Noc s Andersenom

Aj tento rok som mala to šťastie, že som mohla zažiť noc s Andersenom. Hneď po príchode nám Palculienka, Škaredé káčatko a Princezná na hrášku prečítali rozprávku. Potom sme sa rozdelili do šiestich skupín. Museli sme hádať názvy rozprávok, za ktoré sme dostali pečiatky. Navštívil nás spisovateľ Stanislav Repaský, ktorý nám predstavil svoju knihu Natálkine dobrodružstvá. Po jeho príchode sme išli von a dostali sme indície, podľa ktorých sme hľadali poklad. Našiel ho Markus, ktorý bol v našom tíme. Keď sme sa vrátili z vonku hrali sme divadielka. Ďalší bod programu bola návšteva poľovníckeho domu. Dostali sme tam cukrovú vatu a spievali sme na stole. Keď sme sa vrátili, mali sme diskotéku s deviatačkami. Zaspali sme po polnoci celkom unavení. Veľmi sa mi tá akcia páčila, budem na ňu dlho spomínať. 
Nela Piknová 3.B

Gardenia 2019

Hovorí sa, že na jar sa všetko prebúdza k životu. Preto sa netreba čudovať, prečo tvorcovia zorganizovali túto vždy úspešnú výstavu práve v takomto krásnom období. Už sa stáva tradíciou, že niektoré triedy majú tú možnosť tieto výstavy navštíviť. Tento rok k nim patrili žiaci 6. a 8. ročníka, ktoré doprevádzali p. uč. Pakšiová a Šatkivská. Musím uznať, že tento rok sa tvorcovia naozaj prekonali. Už po vstupe do areálu Agrokomplexu sme ostali všetci unesení. Zovšadiaľ na nás dýchala príroda. Predávajúci vystavovali všelijaké, aj nám neznáme rastlinky, ovocné aj okrasné stromčeky či rôznofarebné orchidey. Vonku nám hrala príjemná hudba a my sme sa počas rozchodu motali popri stánkoch či už so záhradnými potrebami alebo občerstvením. Nepochybne najkupovanejšiou rastlinou bol nenáročný kaktus. Ten deň sme spojili príjemné s užitočným. Oboznámili sme sa s novými druhmi porastov a užili si veľa zábavy.
Eva Sigetová, 8. ročník

Školský karneval

Posledný deň pred jarnými prázdninami sa v priestoroch kultúrneho domu už tradične konal karneval.  Takmer deväťdesiat žiakov sa prezlieklo za masky. Deti už týždne pred tým usilovne pracovali na svojich maskách. Po začatí karnevalu mali všetci porotcovia veľa práce, aby rozhodli o najlepšej maske. O dobrú náladu sa postaral DJ, ktorý rôznymi piesňami potešil malých i veľkých. Všetci netrpezlivo čakali na vyhodnotenie. Svoju odmenu však dostal každý, za čo môžeme poďakovať milým sponzorom. Prvé miesto dostal Miško Kučera ako Most SNP.
Kristína Peleškeiová 8. r.

Luskáčik v Piešťanoch

Luskáčik je baletná vianočná rozprávka, ktorá sa odohráva na Štedrý večer v malom zasneženom mestečku. Naši žiaci ju prežili 5. februára v Dome umenia v Piešťanoch.
Detskí diváci sa vydali na rozprávkovú cestu vianočným príbehom v interpretácii ZUŠ Piešťany -  sólistov, ale aj tanečných skupín - Austedis, Striebornička a Plejády. Túto tanečnú inscenáciu zatancovali deti vo veku od 5-18 rokov. Každá tanečná skupina nacvičovala svoj kúsok príbehu osobitne a spolu sme docvičovali na dvoch stretnutiach vo veľkej telocvični. Toto tanečné predstavenie sme nacvičovali dlhé 3 mesiace a stretávali sme sa 3x do týždňa. Pre veľký úspech sa vedenie ZUŠ rozhodlo predstavenie zopakovať ešte raz, nielen pre verejnosť, ale aj pre školy. A tak zažila krásu tanca aj naša ôsma a deviata trieda. Som veľmi rada, že som sa mohla zúčastniť tohto predstavenia ako účinkujúca.
Nina Lipárová - 8. roč.

Lyžiarsky výcvik 2019

Vybraní žiaci 7. a 8. ročníka sa vybrali na lyžiarsky výcvik, ktorý sa konal v dňoch od 20. do 25. januára. Na výcviku sa zúčastnila aj ZŠ Rybany. Na svahu sme boli rozdelení na dve skupiny, lyžiari a nelyžiari. Starali sa o nás pán uč. Barborík, pani uč. Vráblová a Patáková. Nechýbali ani každovečerné dvojhodinové prechádzky, ktoré sme si obľúbili. Okrem jedinečného zážitku sme mohli spoznať nových kamarátov a aj počasie bolo veľmi dobré. Mali sme veľa snehu a dobre sme sa zabávali.
Nina Lipárová - 8. r.